Pune, Maharashtra
GST No. 27ABJFA5743N1ZY
Call 07942553658 72% Response Rate
Send Enquiry
| Type | Continuous Type |
| Material | SS |
| Power | 2200 Watt |
| Technology | Bubble Washing |
| Suitable for | Any Fruits & Vegetables |
| Capacity | 500-1000kg/hour |
| Dimension | 2950x950x860mm |
| Power Consumption | 4kW |
| Material Grade | SS304 |
View Complete details
| Type | Continuous Type |
| Material | SS |
| Power | 2200 Watt |
| Technology | Bubble Washing |
| Suitable for | Any Fruits & Vegetables |
| Frequency | 50 Hz |
| Capacity | 500-1000kg/hour |
| Dimension | 2900X840X900mm |
| Power Consumption | 3kW |
View Complete details
| Type | Continuous Type |
| Power | 1200 Watt |
| Technology | Bubble Washing |
| Suitable for | Any Fruits & Vegetables |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 500-1000kg/hour |
| Material | SS |
| Dimension | 2200x950x950mm |
| Power Consumption | 3.5kW |
View Complete details