Pune, Maharashtra
GST No. 27ABJFA5743N1ZY
Call 07942553658 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Shredding Material | Fruits And Vegetables |
| Shredding Capacity | 500-1000 kg/hr |
| Shredding Machine Type | Single Shaft |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Size | 960 X 880 mm |
| Weight | 2 Kg |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 01 Piece
Product Brochure
| Shredding Material | Vegetables And Fruits |
| Shredding Capacity | 500-1000 kg/hr |
| Shredding Machine Type | Single Shaft |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Size | 960 X 880 mm |
| Motor Capacity In Watts | 230 to 415 V |
| Motor Power | 3 Phase |
Additional Information:
View Complete details